DANIŞAN GÖRÜŞÜ 69

DANIŞAN GÖRÜŞÜ 69

Özlem Hanım merhaba, epeydir haberleşmemiştik; yazmak ve haber vermek istedim.

Sizinle yaptığımız iki seanstan sonra gerçekten benim için çok önemli değişiklikler oldu ve olmaya da devam edecek, buna inanıyorum.

Bir ara yine zor bir dönem geçirdim, Korkularımı, özellikle yalnız kalma, tek başına kalma yalnız yaşlanma korkumu aşmakla ilgili sizinle yaptığımız çalışmalar bana çok iyi geldi. İçimdeki birçok şeyin yoluna girdiğini hissediyorum.

 
Kendimi çirkin buluyordum, artık kendimi gerçekten güzel buluyorum. Aynaya baktığımda gördüğümden hiç hoşlanmazdım eskiden. Şimdi ise tam tersi; güzel, sevimli ve değişik buluyorum kendimi. Kendime karşı acıma ile karışık düşmanca hisler duyardım eskiden. Şimdi ise kendime karşı dostça duygular içindeyim, şefkat ve sevgi hissediyorum. Bazen kendime “Oyy kıyamam sana” diyerek sarılasım geliyor, öyle sevecenim yani kendime karşı. 
 
Sizden öğrendiğim çalışmaları yaparak, gerekli cümleleri çalışarak, yaklaşık yirmi yıldır tamamen geçmemiş olan kilo takıntım ve yeme bozukluğumun da üstesinden geldim. Yıllarca anoreksi ve bulimia karışımı yeme bozukluğu ile mücadele ettim; çok zayıflayıp hasta düştüğüm zamanlar da oldu. Eskiden ne kadar zayıflasam da kendimi kilolu ve hantal buluyordum. Son yıllarda gerçekten epey kilo almıştım. Sonra aşk acısı çekmeye başlayınca yiyip içmeden kesilmiş olarak epey kilo vermiştim. Şimdi ise ideal kilomu muhafaza ediyorum. Ama kilomu eskiden olduğu gibi yeme bozukluğu yaşayarak muhafaza etmiyorum artık. Bedenime saygı duyuyorum ve yiyip içtiklerime dikkat ediyorum. Şimdi aylardır 55-56 kilo arasındayım ve durumumdan gayet memnunum.
 
Aşk acısı çekiyordum, hem de çok. “Yine aynı şey oldu, yine terk edildim, yine sevilmedim, istenmedim” diye kendime aylarca acı çektirdim. “Çok seviyorum, mutlaka hayatımda olmalı duygusu ile canımı yakıp durdum. Çalışmalardan sonra ise artık acı çekmiyorum, duygularım devam ediyor, ama o kişiyle ilgili “olsa da olur olmasa da olur” duygusu içindeyim.
 
Tırnaklarımı yiyordum çocukluğumdan beri. Sizden öğrendiğim eft cümleleriyle çalışarak tırnak yeme alışkanlığımı da bıraktım. Henüz halledemediğim şeyler var, her şey bir anda olmuyor. Ama devam edecek değişimler. Mucize beklemeden, aslında çok şey de beklemeden akışına bırakarak, yaşamaya bakarak, “önce ben ve önce sevgi” diyerek, şükür ve sevgi ile kendimi takdir ederek devam edeceğim. Her şey için çok teşekkür ederim size. Sevgiyle…