DANIŞAN GÖRÜŞÜ 72

DANIŞAN GÖRÜŞÜ 72

İstanbul da doğmuş büyümüş, 56 yaşında, mali müşavir, 2. Evliliğini sürdüren, 1 çocuk annesi bir danışanımın görüşü:

Selamlar, Özlem hanımla 2 seans birlikte olmak şansına sahip oldum. Danışan görüşüm şöyle :

Gitme sebebim başarılı bir geçmişi olan iş hayatımın isteğim dışında sona ermesinin yarattığı olumsuzluk, aileden kaynaklanan kodlama ve yanlış bakış açılarının hayatımdaki yansımalarından kurtulmak olarak özetlenebilir.

Ben 35 senelik aktif iş hayatından sonra herkes için olan emeklilik sürecine geçmiş olmayı bir türlü kabul edip sindirememiş ve mutsuz olmaya başlamış biriydim. Duygu Dengeleme çalışması bana bunun bir bitiş değil başka bir başlangıç için bir işaret olabileceğini göstererek bakış açımı değiştirdi.

Ayrıca 35 yıl önce aynı kulvarlarda başladığımız kimi arkadaşlarım ve tanıdıklarımın maddi kazanımlar olarak benden çok ilerde olmasına duyduğum isyanı ve kıskançlığı kontrol edilebilir düzeyde tutup kendi hayatıma olumsuzluk olarak yansıtmamayı öğrendim.

Ailemden gelen ve yaşamım boyunca beni olumsuzluklara sürükleyen yanlış kodlanmalar (zengin değilim, şanslı değilim, başarılı değilim, annem beni sevmiyor bir yatırım olarak görüyor vs gibi) hayatımdan ve benliğimden temizlendi.

Sonuç olarak şunu öğrendim: Her şey biziz. Mutluluklarımız da olumsuzluklar da biziz. Biz içimizi ve kendimizi düzeltirsek hayatımız da düzelecek. Bu çalışmaya gitmek benim için hayatımın önemli dönüm noktalarından biri oldu. Iyi ki bu ayrıcalığı kendime sundum.