KENDİ DEĞERİMİZİ BİLELİM

KENDİ DEĞERİMİZİ BİLELİM

Annesiz ya da babasız büyüdüysek, çocukken terk edildiysek, bizi anne-baba dışında birileri büyüttüyse, annemiz ya da babamız bize şiddet uyguladıysa,

, herhangi biri tarafından taciz edilmiş ya da tecavüze uğramışsak 'Ben değersizim' şeklinde bir bilinçaltı kaydımız oluşmuştur

 ve bu kayıt yüzünden tüm ömrümüzü bize layık olmayan biriyle ilişki sürdürüp, hak ettiğimizin çok altında bir işte çalışarak tüketebiliriz.

Değersiz hissetmemize neden olan yanlış bilinçaltı kaydımızdır,  değersiz olduğumuz doğru değildir. Bunun farkına varalım. Ne yaşamış olursak olalım değerliyiz, kendi değerimizi bilelim, kendimizi olur olmaz ilişkilerde harcamayalım.

Kendini değersiz hissedenler, başkalarını da aşağı çekmeye çalışır, böyle bir insanla ilişkideyseniz başarılarınızda sizi desteklemek yerine küçümser, kendinize olan güveninizi sarsmaya çalışır. Çevrenizde kimlerin olduğuna dikkat edin, sizi aşağı çekmeye çalışanlardan uzaklaşın ya da söylediklerine aldırış etmemeniz gerektiğini fark edin. Onların gerçek sorunları sizinle değil kendileriyledir.

Özlem Hatipoğlu

Dünyanın her yerinden online seans ile danışmanlık alabilirsiniz. Duygu Dengeleme çalışması hakkında bilgi ve randevu almak için ozlmhatipoglu@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

Kişisel gelişim hakkında hazırladığım videoları izlemek isterseniz, youtube kanalıma abone olabilir, paylaşımlarımdan haberdar olmak için, instagramdan ozlem_hatipoglu adıyla takip edebilirsiniz. Bu yazının altında bulunan simgeleri tıklayarak sosyal medya hesaplarıma ulaşabilirsiniz.