DANIŞAN GÖRÜŞÜ 75

DANIŞAN GÖRÜŞÜ 75

4 yıl önce Özlem Hanım ile çalışmış ve hatırı sayılır değişimler yaşamıştım.

Kendisi sadece Duygu Dengeleme yapmıyor, kendi kendinize bunu nasıl yapabileceğinizi de öğretiyor. Sonrasında sorularınıza da her zaman cevap veriyor.

 
Kendim de kişisel gelişimle 7 yıldır içiçeyim hatta amatör olarak düşünce ve deneyimlerimi yazıyorum. Yine de sorunun kökünü tespit etmede problem yaşayabiliyorum. Özlem Hanım size bu aşamada çok yardımcı oluyor. Problem bazen sorunu bilmemek, bazen de bildiğiniz halde harekete geçememektir. Özlem Hanım iki durumda da sizi çözümleyip rahatlatıyor. Tüm bunları düşündükten sonra kendisi ile tekrar görüşmem gerektiğine karar verdim.
 
Son seansımızdan sonra önce kocaman bir boşluk hissettim. Sonra sıkıntılı ve korkulu bir ruh haline girdim. Zihnim ve kalbim savaşıyor gibiydi. Fakat şimdi kendimdeki değişimleri net görebiliyorum. Bu değişimler neler mi? 
 
- İkili ilişkilerin devamlılığı ve ilişki içinde gerçekten mutlu olunup olunmadığı konusunda ciddi inançsızlığım vardı. Şimdi hepsi yok oldu. Korkularım silindi sanki. 
 
- Asla yalnız kalmak istemezdim. Mutlaka hayatımda birileri olsun, ilgi olsun, telefonum çalsın isterdim. Bu yüzden beni hiç haketmeyen insanlarla bile vakit geçirirdim. Hatta onları kaybetmemek için çaba sarfederdim! Şimdi ne yalnız kalma korkum ne de gereksiz insanlara ihtiyacım var. 
 
- Kendime yeteri kadar değer vermiyordum. Derinlerde bir değersizlik hissi, bir sevilmeme endişesi taşıyordum. Silgi ile siler gibi ortadan kayboldu bu korkular ve hisler. 
 
- Hakettiğim ilişkiye sahip olamadığım için çevremdeki ilişkileri de beğenmez ve herkesin aslında mutsuz olduğunu düşünerek kendimi avuturdum. Şimdi birbirine sevgi gösteren çiftler gördüğümde içimi sevgi kaplıyor. Onların iyiliğini diliyorum. 
 
- Beni değersiz hissettiren veya hissettirebilecek olan kimseyi hayatımda tutmuyor ve tekrar hayatıma sokmuyorum. Eski ilişkilerimdeki kötü anıları hatırladığımda bunlar beni acıtmıyor. Sadece hatalarımı fark ediyorum ve o insanlara artık ihtiyacım olmadığını görüyorum. 
 
- Özetlersek, kendime verdiğim değer arttı. Duygusal ilişkilerdeki hatalı davranışlarım yok oldu. Korkularım ortadan kayboldu. Kafama çok taktığım birçok şeyin hiç önemi kalmadı. Boşvermişlik duygusu hakim üzerimde. Bu iyi mi? Hem de çok iyi! Çünkü istediğiniz her şey kafanıza takmadığınızda size gelir 👍🏻😊Hem öğretmenlik hem iş birliğiniz için teşekkürler Özlem Hanım ☺️