DÜNYA İYİYE GİDİYOR

DÜNYA İYİYE GİDİYOR

Bundan on sene önce bu konuların adı bile geçmezken şimdi her köşe başında bir kişisel gelişim merkezi var.

Çok farklı konular konuşmaya başladık. İlgi alanlarımız değişti bakış açılarımız değişti.

Kitapçılarda kişisel gelişim başlıklı bir bölüm var artık. Herkes yogayla ilgileniyor. Spritüalizm, ezoterizm, şifa, gelişim, farkındalık, aynalık, astroloji gibi şeylerle ilgilenmeye başladık.
 
Zamanı sorgulamaya başladık. Boyutları konuşuyoruz, paralel evrenleri, geçmiş yaşamları konuşuyoruz.
  
Matrix filmi çıktığında hepimizi dehşete düşürmüştü, şimdi ne mutlu ki bu konuları anlatan bir çok film, bir çok dizi yapılıyor ve ne çok insana ulaşıyor.
  
Fark etmeye başladık; yalnız olmadığımızı, farklı olmadığımızı, birbirimizle bağlantımızı, birimizin yaptığı tek bir hareketin, başka bir çok kişiyi etkileyebileceğini. Birlik bilincine uyanmaya başladık.
  
Siz bakmayın karamsarlara, dünyanın çivisi çıktı, her şey kötüye gidiyor, başımıza taş yağacak diyenlere. Her şey iyiye gidiyor hem de çok iyiye.
 
Şikayetçiler her zaman olacak. Herkes guru oldu diye söyleniyorlar. Bırakın olsunlar her köşede bir guru olsun, hepsi anlatsın. Siz kimseye mürit olmak zorunda değilsiniz. Biraz onu dinleyin, biraz öbürünü mutlaka her birinden alacağınız bir şeyler vardır. Hiçbir şey yoksa nasıl guru olunmayacağını öğrenmiş olursunuz.
 
Şimdiye kadar uyutulmuş olduğumuzu fark ettik; alışverişle televizyonlarla, dinlerle bir çeşit hipnoza sokulmuş olduğumuzu fark ettik. Her şeyi sorgulamaya gerçek anlamını araştırmaya başladık. Söylenene inanmayı bir kenara bırakıp gerçekliğini sorgulamaya ve kendi kararlarımızı kendimiz vermeye başladık.
   
Çok şey değişti, sizi bilmem ama bu benim içimde büyük bir coşku uyandırıyor.
  
İnsanlar birbirine kişisel gelişim seansları hediye etmeye başladılar.
 
Gelen bir çok danışanım, alışverişe harcayacağım parayı kendi gelişimime harcamayı tercih ediyorum artık diyor.
 
Bence büyük bir devrim. Hepimiz için insanlık için. İyilik dünyaya ne zaman gelecek diye sorup duruyoruz ya iyilik geldi bile. Teker teker başladık, birbirimize dokunarak çoğaldık. Şimdi bütüne doğru hızla yol alıyoruz.
 
Bakış açınızı bu yöne çevirin. Herkes kişisel gelişimci oldu diye söylenmek yerine, farkındalığımızın arttığını, bilincimizin yükseldiğini, ilgi alanlarımızın bizi daha yukarıya taşıyacak şekilde değiştiğini fark edin ve şükredin. Biz bir’likte biziz, biz birlikte biriz. Şükürler olsun.
 
  
Sevgiyle...
 
 
Dünyanın her yerinden online seans ile danışmanlık alabilirsiniz. Duygu Dengeleme çalışması hakkında bilgi ve randevu almak için ozlmhatipoglu@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

Kişisel gelişim hakkında hazırladığım videoları izlemek isterseniz, youtube kanalıma abone olabilir, paylaşımlarımdan haberdar olmak için, instagramdan ozlem_hatipoglu adıyla takip edebilirsiniz. Bu yazının altında bulunan simgeleri tıklayarak sosyal medya hesaplarıma ulaşabilirsiniz.