DANIŞAN GÖRÜŞÜ 94

DANIŞAN GÖRÜŞÜ 94

İki yıl önce boşanmış olduğum eski eşimle evlenmeden önce, aile ve annesi ile ilgili olumsuz sözler tavırlardan dolayı biten başka bir ilişkim vardı.

Evlendiğim eşim ile 3,5 yıl süren evliliğin ardından resmen boşandıktan sonra bu kişiyle yeniden bir araya geldik.

Eskiden kalmış gibi görünen ama tazelenen bu kişi ile bu ilişki iki yıl sürdü ve bu sürecin sonunda ise bu kişinin annesi ve ailesi ile aynı çatışma tekrar yaşandı tabii bu kez daha hiddedtliydi. Ayrıca bu kez daha önceki gibi ben geri çekilen ve vazgeçip yoluna yürüyen konumunda kalamadığım için hakkımı savunmak, üzerine gitmek yürümek, durumun hesabını sormak, aramıza giren bu nifak tohumunu adeta kendi ellerimle sonlandırmak için hiddetlenmem ve defalarca kapılarına gittim. İçimden bir ses bana göre olmayan bu davranış modeline onların ihtiyacı olduğunu adeta onlar böyle istiyor ve sen bu davranışa giriyorsun diyordu. 

 
Kendim olmaktan ve kendi benliğimden vazgeçmiş gibi hissettiğim bir anda Özlem hanıma ulaştım. Hemen ertesi gün verdiği randevulu seansta regresyon veya karma temizliği şifalandırma gibi sorunun köklerini çok derinde arayan ben; duygusal bedenimde tespit ettiğimiz 5-6 kalıp ile çalıştık. Yani sorun benim düşündüğümden çok daha basit yüzeyde ve daha yakında benim bu hayatımla ilgili otoriter kadın modeli ile ilgili birkaç ufak anımdaydı. (ki bu anılara daha önce de çalışmıştım çok kereler alındığını biliyorum bazen tamamen temizlenmek üzere tortular fiziken ortaya çıkıp yaşam deneyimi içinde kendini gösteriyor.)
 
Sonuç olarak önce ilk 1-2 gün sevgi ile ilgili rüyalar sevgi dolu kucaklaşmalar; daha sonra fikirlerimde ve kalbimde ciddi bir yumuşama ve en nihayetinde de kişi ile tesadüfi bir karşılaşma oldu. Bu karşılaşmada üzerine gitmek hesabını sormak, kapısına gitmek konularından tamamen özgürleştiğimi, bu hislerin bittiğini nötrleştiğimi gördüm. Kendi alanımı koruyor duyguların etkisinde sarılmaktan vazgeçmiş ve otokontrol sağlamış ve bundan huzur duyan bir halde kendimi buldum. Adeta yenilen değil yenen kazanan ben olmuştum. 
 
Öyle ya; sevildiğinden eminsen huzurlu olacak olan ve bekleyen de sen olacaksın. Sevgi vardır ve heryerdedir. Sevgi ve saygı izin ver / Bırak seni bulsun.